Login

Zveřejněno v Ubytování

Penzion U Raka

úterý, 10 leden 2012 10:51 Napsal(a) 

Jestli plánujete návštěvu Jizerských hor a hledáte ubytování, možná Vám přijde vhod moje zkušenost. V období od 26. 12. 2011 do 30. 12. 2011 jsme se vypravili užít si na běžkách Jizerskou magistrálu.

Byla to akce na poslední chvíli a tak po značných problémech s hledáním ubytování se nám povedlo toto sehnat v penzionu u Raka. Jde o rodinný penzion, nedaleko Soušské přehrady. Prostředí penzionu je velmi příjemné, náš pokoj byl vybaven velmi skromně 

(vybavení zbylých je obdobné, jen s tím rozdílem, že na větších pokojích je i stůl), vlastně kromě postele, skříně a nočního stolku tam nebylo nic víc. Přijeli jsme však kvůli běžkám a ne trávit den na pokoji, takže pro nás naprosto dostačující vybavení. Bohužel přes malé okénko do místnosti pronikalo jen skromné světlo a tak bylo potřeba neustále svítit. Sociální zařízení je pro všechny pokoje společné. Pokoje jsou vytápěny el. akumulačními kamny a doslova přetopeny. Bohužel nebyla žádná možnost regulace intenzity topení a tak zbývalo pouze okno… Penzion inzeroval WiFi připojení a tak jsem táhl sebou i notebook. Po příchodu na pokoj se objevil první problém, nebylo jej kam zapojit do elektrické sítě. Pokoje jsou totiž vybaveny elektrickým rozvodem 24V. Majitelka problém vyřešila natažením prodlužovačky. Měli jsme objednanou polopenzi. Snídaně byly poměrně bohaté. Večere, byla složena z polévky, z hlavního jídla a dezertu. Jídlo bylo vždy chutné.

+ příjemné prostředí, příjemná a ochotná majitelka
+ výborné jídlo a skutečně dostatečné množství

 - nedostatečné osvětlení pokojů – při čtení jsem si musel svítit baterkou, protože osvětlení nestačilo.
 - nedostatečný počet sociálních zařízení (jeden pisoár, jedno WC pro mužské osazenstvo penzionu považuji za zoufale málo)
 - stejná cena za polopenzi i v případě, že nepožadujete večeři o třech chodech.

Naposledy změněno čtvrtek, 26 únor 2015 09:29
Číst 984 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Označeno v
Více z této kategorie: Penzion ve věži »

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.