Login

Zveřejněno v Venku

Kasprowy wierch

úterý, 04 říjen 2016 12:35 Napsal(a)  Basetek

Město Zakopané je výborným výchozím místem pro výlety do polské části Vysokých Tater. Přímo nad městem se do výšky 1985m.n.m. vypíná Kasprowy Wierch. Turisté mířící nahoru, mají na výběr ze dvou možností: buď pěšky, některou ze značených tras, nebo zvolit ten nejsnadnější způsob - lanovku. 

Pár informací (snad užitečných)

Na Kasprowy Wierch se můžete dostat několika turistickými trasami. Každá prochází jinými místy. Nejkratší je zelená stezka (3,30km), vede pod lanovkou. Začíná části Kuźnice a zpočátku se táhne podél sjezdovek, asi po 1,30km ‚prochází mezistanici lanovky na kopci Myślenickie (1.360m.n.p.m.) a pak vystoupáte úbočím údolí Goryczkowa na Kasprowy Wierch (1.987m.n.p.m.) kolem budovy meteorologické observatoře.
Observatoř byla postavena v roce 1938, a je nejvýše položenou budovou v Polsku. 

Jestli se chcete vyvézt na Kasprowy Wierch lanovkou musíte počítat s tím, že v dopoledních hodinách se v dolní stanice tvoří nekonečná fronta. Ideálně je když si ráno přivstanete (tak jako my) a stihnete první případně druhou lanovku. To je fronta na pár minut. Samozřejmě odpoledne je stejná situace v horní stanici. Doporučuji proto zvolit pro odjezd rozumnou dobu. 

Kasprowý Wierch nabízí nádherný rozhled a celkem příjemnou vrcholovou trasu. Rozhodně stojí za návštěvu. Vrcholovku zvládnou i zdatní senioři.

Info o trase (snad trošičku pomůže k představě o tom, co Vás čeká)
My jsme výlet podnikli s naši 75-ti letou mamkou, a tak samozřejmě využili lanovku. Vrcholovou procházku v pohodě zvládla.


GPX ke stažení
Trasa je tak jak ji zaznamenala navigace. Je třeba počítat s možnou nepřesností, případnými "odskoky", zvláště v místech s horším příjmem družicového signálu. Mít dobrou papírovou mapu nikdy neuškodí :-))))

Galerie

Naposledy změněno pátek, 30 červen 2017 10:40
Číst 549 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Označeno v
Více z této kategorie: « Postojnska jama Bastei »

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Populární